Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

O taxi pro seniory je v Porubě zájem

Poslední změna: Pondělí 02.09.2019 16:43

Ačkoli Senior expres Poruba!!! vyjede poprvé až 2. září, už teď se dá říct, že o službu je obrovský zájem. Do středy 28. srpna vydal odbor sociálních věcí 250 průkazů.

Začátkem září vyjedou do ulic speciální taxíky pro seniory, které ponesou název Senior Expres Poruba!!! Obyvatele obvodu starší šestasedmdesáti let svezou za třicet korun k lékaři, na úřad i na jiná místa na území Ostravy. Pokud chce senior taxi využívat, bude potřebovat speciální průkaz. A zájem je obrovský.

„Výdej průkazek začal 12. srpna. Všem žadatelům byly předány bez dlouhého čekání a bez toho, že by se na k nám na odbor museli dostavit opakovaně. Do dnešního dne bylo vydáno 250 průkazek,“ uvedla vedoucí odboru sociálního Jana Glogarová.

Senioři ani nemuseli přijít na úřad. „Sociální pracovnice navštívily kluby seniorů a domovy s pečovatelskou službou. Vyplněné žádosti od seniorů vyzvedly, zpracovaly a následně jim předaly průkazy. V domově pro seniory Slunečnice jsou průkazy vyřizovány a předávány přímo na místě. Senioři, kteří se vzhledem ke svému špatnému zdravotnímu stavu nemohli osobně na odbor dostavit, navštívily sociální pracovnice doma a pomohly s vyřízením,“ řekla Jana Glogarová.

Každý senior může taxík využít čtyřikrát do měsíce a cestovat společně s doprovodem. Cesta ho bude stát třicet korun. Primárně je Senior expres Poruba!!! určen pro cesty k lékaři nebo do zdravotnických zařízení, do domovů pro seniory nebo k poskytovatelům sociálních služeb, případně na úřady. Všechny tyto instituce ale musejí být na území Ostravy. Vůz si pak senioři mohou objednat na speciálním čísle, které je uvedeno na průkazce.

Smlouvu s provozovatelem má městský obvod uzavřen na rok. Během něj se bude služba průběžně vyhodnocovat.

Informační leták ke službě zde

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


ID datové schránky: xpkbv55


Úřední hodiny »