Ostravské komunikace začaly s opravou ulice Dr. Slabihoudka

15/4 2024

V pondělí 15. dubna začíná první etapa stavebních úprav na ulici Dr. Slabihoudka. Práce budou probíhat od hospodářského výjezdu z Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) po výjezd z hlavní brány, v první etapě zatím na autobusové zastávce směr Studentská ulice.

Ostravské komunikace začaly s opravou ulice Dr. Slabihoudka

Zdroj: mapy.cz

„Rekonstrukce se nejprve dotknou autobusových zastávek, v dalších etapách také chodníků i silnice. Pracovat budeme ve čtyřech etapách. Od 15. dubna do 6. května bude od vjezdu na parkoviště VŠB až po hlavní bránu FNO možný pouze  jednosměrný průjezd všech typů vozidel. Od 6. května do 11. června pak bude  jednosměrný průjezd všech vozidel od ulice 17. listopadu k ulici Studentská,“ uvedl Petr Uhlíř, výrobní náměstek Ostravských komunikací, které mají opravy u FNO na starosti.

Objízdná trasa pro směr od Studentské ulice k ulici 17. listopadu povede přes Opavskou ulici nebo z ulice Dr. Slabihoudka na navazující ulici K Myslivně a dále pak na 17. listopadu.

V první etapě Ostravské komunikace opraví autobusovou zastávku směr Studentská ulice. Dalších 14 dní (od 6. května) bude na řadě oprava obrub a kostek a oprava autobusové zastávky ve směru k ulici 17. listopadu. Nakonec, od 20. května, firma opraví obruby, kostky a uliční vpustě. Později se celá rekonstrukce uzavře pokládkou nových živičných vrstev a novým vodorovným dopravním značením. Kompletní oprava ulice Dr. Slabihoudka v okolí FNO potrvá až do 9. srpna.

„Práce na zmíněném úseku ulice Dr. Slabihoudka si vyžádají také přemístění zastávek autobusových linek 47, 54 a 58. Pro tyto linky budou ve směru na Plesnou a na Alšovo náměstí zřízeny i nové dočasné zastávky,“ doplnil vedoucí provozu údržby silnic Ostravských komunikací Tomáš Svoboda.

Stejně tak musí se změnami v dopravě počítat cestující na příměstských autobusových linkách do Hrabyně, Opavy, Zbyslavic, Klimkovic, do Děhylova a do Havířova. Autobusy budou jezdit po objízdných trasách.

Zdroj: Ostravské komunikace