Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

PLATO chystá unikátní oživení 5000 m2 v bývalém Bauhausu

Poslední změna: Pondělí 12.02.2018 10:49

Městská galerie současného umění PLATO se připravuje na jarní stěhování do bývalého hobbymarketu Bauhaus v centru Ostravy. Veřejnosti zde postupně nabídne současné umění na ploše téměř půl hektaru. Nové, v kontextu střední Evropy zcela unikátní sídlo otevře PLATO v polovině dubna programově nabitým zahajovacím týdnem.

PLATO chystá unikátní oživení 5000 m2 v bývalém Bauhausu

Několik akcí se již v opuštěném Bauhausu konalo. Foto: Plato

 Svou dočasnou Kancelář pro umění, kde působilo necelý rok, uzavřelo 31. ledna. V bývalé prodejně textilu na Českobratrské ulici působilo PLATO provizorně od března 2017. Ve stísněných a náročných podmínkách se galerii podařilo uskutečnit 13 výstav a dalších 52 akcí včetně přednášek, koncertů či workshopů pro děti nebo dospělé. Celý tým PLATO nyní pracuje na celoročním programu pro Bauhaus, který galerie nabídne všem, kdo mají zájem o současné (vizuální) umění – ale i široké veřejnosti, která je zvědavá na oživení již několik let prázdného hobbymarketu.

Během roku bude PLATO zaplňovat své sídlo postupně – ve spolupráci s kurátory a umělci vznikne v Bauhausu kromě výstavního prostoru také knihovna, bistro, prodejna, zahrada a další funkční zázemí. Některé z těchto uměleckých projektů budou v provozu již během dubnového zahajovacího týdne, jehož výjimečný program se právě připravuje. Konečným sídlem galerie se za několik let stanou městská jatka z 19. století, sousedící s někdejší prodejnou Bauhaus, která město opraví podle návrhu renomovaného polského architekta Roberta Konieczného a jeho katovického studia KWK Promes.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


Úřední hodiny »