Po Hlavní třídě se běhalo a jezdilo na koloběžce

31/10 2016

Za 34 minut a 30 sekund uběhl 10 548 metrů dlouhou trať Porubského čtvrtmaratonu nejrychlejší muž závodu – Jakub Powada (kategorie muži do 39 let). Nejrychlejší ženou byla Adéla Esentierová (čas 42:04). Pětikilometrovou trať koloběžkářů nejrychleji zajel Jan Waldhauser (11:02), z žen pak Alenka Legátová (12:49).

Start hlavního závodu. Foto: Jiří Birke

V kategorii mužů do 49 let zvítězil Tomasz Wróbel časem 36:54, mezi padesátníky byl nejrychlejší Dan Šindelek (39:14). V konkurenci jedenácti běžců starších 60 let získal vavříny Alexandr Neuwirth časem 43:31. Mezi ženami do 44 let byla nejrychlejší Jana Svobodová (46:33), nad 45 let pak Iva Pachtová (47:57).

Na pětikilometrové trati, kterou si mohli zaběhnout příchozí, byl z mužů nejrychlejší Radek Křenek z Frenštátu pod Radhoštěm (ročník 1986) – zvládl ji za 16 minut a 56 sekund, z žen to byla Klára Toová (rok narození 2004) za 21:20. Kompletní výsledky najdete na www.tjliga100.wz.cz.
Na trať desetikilometrového závodu se pustili také starosta Poruby Petr Mihálik a místostarostka Zuzana Bajgarová.

Pro zajímavost: nejrychlejší koloběžkář vyvinul průměrnou rychlost 27,19 km/h, vítězný muž na 10kilometrové trati 18,34 km/h (na 5 km 17,72 km/h). Nejrychlejší žena běžela průměrnou rychlostí 15,04 km/h (na trati na 5 km pak 14,06 km/h).