Pomůžeme společně Tomášovi? Už nezbývá vybrat moc peněz

20/9 2022

Už třetím rokem funguje v Porubě charitativní sbírka Srdce pro Porubu. Její princip je jednoduchý. V našem sousedství žije řada lidí, kteří potřebují pomoc. Často je potkáváme na ulici, případně bydlí někde kousek od nás. Díky sbírce jim teď společně můžeme aspoň trochu ulehčit život.

Pomůžeme společně Tomášovi? Už nezbývá vybrat moc peněz

Ilustrační foto: Jiří Birke

„Je milé, že lidé mají zájem pomáhat. Díky jejich ochotě jsme mohli předat už více než 300 tisíc korun šesti Porubanům, z nichž pět byly děti. Potvrzuje se, že když se dáme dohromady, dokážeme velké věci. Snažíme se sbírku začlenit do většiny akcí, které děláme. Jsem ráda, že to funguje. Pokaždé jsme blíž tomu, abychom pomohli dalšímu člověku,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Sedmým Porubanem, který by potřeboval naši pomoc, je patnáctiletý Tomáš, kterého postihla dětská mozková obrna. Bez pomoci se nemůže postavit a ani stát. Fyzioterapeuti proto doporučili, aby si rodina pořídila speciální elektrický vertikalizační stojan, který Tomášovi umožní stát a protáhnout si nohy. Navíc rodičům usnadní manipulaci s chlapcem. K tomu by Tomáš potřeboval i speciální rehabilitace. Vše v celkové výši 65 tisíc korun.

„Když připočteme peníze, které se vybraly za guláš na akci Zažít Porubu jinak, schází nám ještě asi deset tisíc korun. Věřím, že bychom to společně mohli zvládnout třeba do Vánoc, abychom Tomášovi pořídili pěkný dárek. Pomůže každý příspěvek. Nemusí jít o žádné velké částky, stačí i stokoruna. nebo si třeba můžete zařídit trvalý příkaz a každý měsíc poslat padesátikorunu. Všem, kteří přispěli, moc děkuji,“ dodala Lucie Baránková Vilamová.

Srdce pro Porubu