Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Poruba je Dobrý zadavatel

Poslední změna: Čtvrtek 06.09.2018 10:12

Ekonomové z Univerzity Karlovy vystavili městům a městským částem vysvědčení z předmětu zadávání veřejných zakázek. A Poruba si vedla velmi dobře. Ve své kategorii skončila na děleném třetím místě a získala titul Dobrý zadavatel.

Jak hospodárně a férově města udělují veřejné zakázky? Tuto otázku si položili ekonomové z Univerzity Karlovy a prozkoumali veřejné zakázky měst a městských částí za poslední tři roky. Výsledek pak zveřejnili na webu www.zindex.cz. A jak dopadla Poruba? V kategorii městských částí obsadila společně s Prahou 11 dělené třetí místo. Od autorů projektu, kterým je spolek Econlab při Univerzitě Karlově, získala ocenění Dobrý zadavatel.

„Je v pořádku, když jsou finance obcí pod drobnohledem veřejnosti a odborníků. Snažíme se být maximálně transparentní, a to i nad rámec zákona. Zveřejňujeme také věci, které bychom zveřejňovat nemuseli. Jsem rád, že se na naše veřejné zakázky podívali odborníci. A samozřejmě mě těší i výsledek, který ukazuje, že to neděláme špatně,“ uvedl starosta Petr Mihálik.

Podle něj má projekt i další významnou funkci. „Dostali jsme od autorů doporučení, co a jak můžeme dělat ještě lépe. Ta samozřejmě co nejdříve zapracujeme a odstraníme těch několik nedostatků, které se našly. Věřím, že příště bude náš výsledek díky tomu ještě mnohem lepší,“ dodal Petr Mihálik.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


Úřední hodiny »