Poruba má stojany na dezinfekci. Vyrobili je zaměstnanci úřadu

13/5 2020

Lidé, kteří v následujících týdnech přijdou na porubský úřad, do center volného času nebo třeba do komunitního centra, budou moci využít nové nášlapné dezinfekční stojany. Na rozdíl od podobných stojanů jsou ty porubské v jednom ohledu unikátní. Vyrobili je totiž přímo zaměstnanci Úřadu městského obvodu Poruba.

Poruba má stojany na dezinfekci. Vyrobili je zaměstnanci úřadu

Zaměstnanci porubského úřadu vyrobili první várku dezinfekčních stojanů. Foto: Martin Otipka

„Před časem jsme dostali nabídku na pořízení nášlapných dezinfekčních stojanů, přičemž cena za jeden se pohybovala okolo sedmnácti tisíc. To nám přišlo příliš, proto jsme se rozhodli, že si podobné stojany vyrobíme sami. Musím poděkovat zaměstnancům odboru technických služeb a zeleně, kteří si to vzali za své, dokázali velmi rychle vymyslet funkční mechanismus a během několika dní vyrobit i první stojany. Se vším všudy nás vyšly ani ne na čtvrtinovou cenu. A vypadají opravdu dobře,“ uvedl místostarosta Miroslav Otisk.

Prvních šest stojanů včetně potřebných polepů bylo předáno dnes. Další se vyrábějí. „Celkově jich chceme mít k dispozici patnáct. Setkávat se s nimi budou lidé nejenom v budovách úřadu, ale i v komunitním centru, kde budou u obou vchodů, v centrech volného času a v některých školách,“ řekl místostarosta.

Vzhledem k současné situaci a jejímu vývoji se dá předpokládat, že dezinfekce se bude využívat dlouhodobě. A stojany by na místech mohly zůstat i nastálo. „Mohou přijít další vlny nákazy. Koronavirová krize změnila zvyky mnoha lidí, kteří začali důsledněji dbát na hygienu a dezinfikovat ruce si budou chtít i v budoucnu,“ dodal Miroslav Otisk.