Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Poruba má třetí nejlepší městský zpravodaj v Česku

Poslední změna: Středa 10.07.2019 11:31

Porubský zpravodaj PRIO uspěl v soutěži O nejlepší obecní a městský zpravodaj a ve své kategorii získal třetí místo.

Do osmého ročníku soutěže O nejlepší obecní a městský zpravodaj, kterou tradičně vyhlašují katedra politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Civipolis o.p.s., Angelus Aureus o.p.s. a Sdružení místních samospráv ČR, se letos přihlásilo 325 zpravodajů z celé republiky. Soutěž se uskutečnila ve dvou kategoriích. Šestičlenná porota vybírala nejlepší obecní a městské zpravodaje. A právě v té druhé kategorii uspělo i porubské PRIO, které skončilo na třetím místě.

„PRIO prošlo před několika lety výraznou grafickou i obsahovou proměnou a jsme rádi, že čtenáři a teď i odborná porota to oceňují. Třetí místo v tak silné konkurenci je pro nás velkým úspěchem a budeme se snažit, abychom v příštích letech pozici obhájili nebo vylepšili,“ uvedla starostka Poruby Lucie Baránková.

Vyhlášení se uskutečnilo 4. července u příležitosti svátku slovanských věrozvěstů a již tradičních Dnů lidí dobré vůle na Velehradě. Ocenění z rukou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a zastupujícího biskupa olomouckého Josefa Nuzíka převzali místostarosta Miroslav Otisk a šéfredaktorka Jana Janošcová.

Šestičlenná porota, ve které zasedali zástupci vyhlašovatelů a profesionální novináři, hodnotila došlé zpravodaje nejen po stránce obsahové pestrosti, grafické přehlednosti, ale brala v potaz i celkový dojem zpravodaje. Předsedou poroty byl Pavel Šaradín z katedry politologie a evropských studií FF UP v Olomouci.

Poruba přihlásila do soutěže PRIO už podruhé. V roce 2016 skončil zpravodaj na 4. až 10. místě, v soutěži za rok 2018 si tedy ještě polepšil.

Kategorie městský zpravodaj
1. Boskovický zpravodaj
2. Semilské noviny
3. PRIO - Porubská radnice informuje občany

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


ID datové schránky: xpkbv55


Úřední hodiny »