Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Proměna Zámeckého parku uspěla v prvním kole

Poslední změna: Úterý 06.06.2017 17:01

Osmadvacet přihlášených projektů a jen čtyři postoupily do druhého kola. A Proměna Zámeckého parku a jeho okolí mezi úspěšnou čtyřkou nechybí. Poruba se tak výrazně přiblížila k úspěchu v programu Parky Nadace Proměny Karla Komárka.

Proměna Zámeckého parku uspěla v prvním kole

Zámecký park. Foto: ÚMOb Poruba

Vítěz bere vše. Touto jednoduchou premisou se řídí posuzování přihlášených projektů v programu Parky Nadace Proměny Karla Komárka. Na cílovou dotaci, která může dosáhnout až 25 milionů korun, může dosáhnout pouze jeden projekt. A Proměna Zámeckého parku a jeho okolí, kterou podal městský obvod Poruba, se vysněnému cíli velmi výrazně přiblížila. Z osmadvaceti přihlášených se do druhého kola dostaly jen čtyři projekty a ten porubský mezi nimi nechybí!

„Pro nás je to vynikající zpráva. Dostat se mezi poslední čtyři je skvělé. Věřím, že to ještě zdaleka není konec a Poruba na dotaci dosáhne. Lidé, kteří projekt připravovali, odvedli neskutečný kus práce a Zámecký park si zaslouží, aby se stal ozdobou Poruby,“ uvedl starosta Petr Mihálik.

Vedle Zámeckého parku postoupily do druhého kola i projekty na obnovu centrálního parku v Mostu, revitalizace vyhlídkových Husových sadů v Rokycanech a obnova Zámeckého parku Vlčice. Zástupci Nadace Proměny Karla Komárka nyní postupně navštíví všechna čtyři místa, do Poruby zavítají ve čtvrtek 8. června.

„Projekt jsme pojali komplexně. Nejenom jako revitalizaci parku, ale i jako oživení celého okolí. Tedy včetně Oblouku nebo rybníku. A to by mohla být naše výhoda. Skutečnost, že postoupily pouze čtyři projekty, přičemž jich mohlo být až deset, svědčí o tom, že porota přistupuje k výběru opravdu přísně. Pro nás je to potvrzením skutečnosti, že projekt je smysluplný a má své opodstatnění. K získání dotace ale vede ještě dlouhá cesta. Ale i pokud bychom nakonec neuspěli, je pro nás důležité vědět, že projekt má smysl. Rozhodně bychom v něm pokračovali i bez dotace, byť by to byla mnohem delší a složitější cesta,“ řekla místostarostka Zuzana Bajgarová.

Na základě dalšího hodnocení pak vybrané projekty postoupí do 3. kola grantové výzvy, v němž finalisty čeká osobní obhajoba projektových záměrů. Vítěz bude znám na podzim. Bezprostředně navážou přípravy vybraného projektu a realizace je otázkou několika následujících let.

Pokud se lidé chtějí podívat, jak Zámecký park vypadá v současnosti, mohou přijít ve středu 7. června od 17 hodin na Piknik s arboristou, na kterém se dozvědí veškeré informace o péči o stromy v městském prostředí, společně s odborníkem si park projdou a při pikniku si mohou užít příjemné odpoledne.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


Úřední hodiny »