Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Radniční galerie představí krásy přírody

Poslední změna: Pátek 08.03.2019 16:25
V Galerii na schodech porubské radnice bude od 11. března vystavovat své makrosnímky fotografka Alena Pončová. Prezentovanou sérii nazvala Z blízkého nadhledu. Vernisáž se bude konat v obřadní síni radnice od 17 hodin. Výstava potrvá do 2. května.
 

Alena Pončová ráda tráví svůj volný čas v přírodě. Pod patronát si vzala malý kousek přírody, kde s pomocí přátel vytvořila Minirezervaci obojživelníků, za kterou získala titul Žena Země 2010. Oblast se nachází v nedalekých Palkovických hůrkách na Frýdecko-Místecku a Alena Pončová tam pořádá exkurze pro školy, soutěžní „žabí hry“ atd. Také tam probíhá vědeckovýzkumná činnost. Pětadevadesát procent fotografií na výstavě Z blízkého nadhledu pochází právě z této minirezervace.

Fotografka je mj. také autorkou výstavy Překvapení z krabice aneb Příběh starého českého fotoaparátu. Před lety s manželem zakoupili v aukci starý fotoaparát, se kterým získali i skleněné negativy z 1. světové války, na kterých byly záběry z italsko-rakouské fronty. Jeden ze snímků zachytil i severoitalské městečko Caldonazzo.

Výstava Z blízkého nadhledu bude v Galerii na schodech porubské radnice k vidění do 2. května 2019.

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


ID datové schránky: xpkbv55


Úřední hodiny »