Sdílko se bude konat potřetí. Tentokrát u Duhy

9/1 2020

Již dvakrát proměnila netradiční akce s názvem Sdílko porubský veřejný prostor. Otevře ho návštěvníkům i letos, a to od 29. dubna do 19. května. Tentokrát u Duhy na osmém obvodě. Zájemci, kteří se budou chtít akce zúčastnit, se mohou registrovat od 15. ledna.

Sdílko se bude konat potřetí. Tentokrát u Duhy

V roce 2018 se Sdílko konalo na Alšově náměstí. Letos bude u Duhy. Ilustrační foto: archiv Jiřího Birke

Nové místo „Princip pop-up expozice, nečekaného překvapení obyvatel na místech, kterými denně procházejí, se při minulých ročnících Sdílka osvědčil. Opět chceme otestovat, jak se bude určité místo chovat, když do něj umístíme nový prvek. Chtěli bychom tuto funkci vyzkoušet právě u Duhy, kde v horizontu několika let plánujeme kompletní revitalizaci,” uvedla starostka městského obvodu Lucie Baránková Vilamová. I letos netradiční bienále nabídne možnost se na chvíli zastavit, prohlédnout si nabídku zajímavých produktů nebo se zapojit do workshopů. Návštěvníci se také budou moci interaktivní a zábavnou formou seznámit s důležitými projekty, které městský obvod v blízké době plánuje.

 

Chcete být součástí Sdílka?

Sdílko nabídne prostor pro jedno- až dvoudenní prezentaci místních prodejců, výrobců nebo designérů, kteří nabízejí zajímavé a nevšední služby či produkty. Vítány jsou rovněž spolky nebo neziskové organizace. Zájemci se mohou registrovat od 15. ledna do 15. února na webu www.sdilkoporuba.cz. Účastnický poplatek pro prodejce je 500 korun za den. Pokud chcete na Sdílku prezentovat svou činnost formou doprovodného programu, je vaše účast zdarma.