Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Starosta ocenil strážníky

Poslední změna: Středa 07.06.2017 17:22

Starosta Poruby Petr Mihálik ocenil ve středu 7. června tři městské strážníky za profesionalitu a lidský přístup při řešení napadení porubské občanky podomními prodejci. Jde o strážníky Pavlu Prečovou, Filipa Škrobánka a Václava Živného.

Starosta ocenil strážníky

Mezi oceněnými byla i Pavla Prečová. Foto: Jana Janošcová

I když byl podomní prodej nařízením města v roce 2013 zakázán, stále se najdou „odvážlivci", kteří zkoušejí obchodnické štěstí obcházením po bytech. Nepříjemnou zkušenost, která vyvrcholila jejím fyzickým napadením, před časem s podomními obchodníky udělala žena ze čtvrtého porubského obvodu. Díky rychlému zásahu městských strážníků naštěstí vše dobře dopadlo.

Paní Lenka má blízký vztah se svou sousedkou seniorského věku. Když se onoho večera ozval zvonek, domnívala se, že sousedka něco potřebuje, takže bezelstně otevřela. „Kolem 19. hodiny na mě zazvonila podomní prodejkyně a nabízela služby ohledně plynu a elektřiny. Když jsem se jí zeptala, zda má nějaké povolení, tak mi slečna sdělila, že mi do toho nic není. Rozčílila jsem se a paní ve vchodě zamkla. Ihned jsem volala na městskou policii. V životě by mě nenapadlo, že tito lidé jsou tak sehraní a kolega od slečny mě napadl,“ popsala paní Lenka v dopise starostovi Poruby. Muž, který prodejkyni doprovázel, jí prý vrazil pěstí do obličeje takovou silou, až upadla. Městští strážníci podle jejích dalších slov oba výtečníky zadrželi a celou situaci vyřešili. Uvedla, že se jednalo o strážníky Pavlu Prečovou, Filipa Škrobánka a Václava Živného, kterým by chtěla poděkovat.

Michal Maršo, mluvčí Městské policie Ostrava, lidem důrazně doporučuje, aby byli opatrní a nevpouštěli do domů osoby, které neznají. Pokud už se takový člověk do vchodu přece jen vloudí, důrazně radí volat strážníky na linku 156. „Když dorazí na místo, ověří totožnost člověka, jenž se do domu dostal. Jestliže zjistí, že jde o podomní prodej, mohou v blokovém řízení uložit pokutu až do výše pěti tisíc korun. Nejsou-li splněny podmínky blokového řízení, podezření ze spáchání přestupku, včetně důkazních prostředků, strážníci předávají k projednání příslušenému správnímu orgánu," dodává mluvčí.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


Úřední hodiny »