Studenti představí své snímky v radniční galerii

12/1 2023

Žáci porubské Střední školy služeb a podnikání vystavují své práce v radniční Galerii na schodech už řadu let. Od 16. ledna do 30. března zde představí snímky, které zachycující různá místa moravskoslezské metropole.

Studenti představí své snímky v radniční galerii

„Na prezentovaných snímcích studenti 2. až 4. ročníku důmyslně propojují svůj tvůrčí záměr s možnostmi současné digitální techniky a dosahují tak výsledků, které by byly ještě v dobách klasické analogové fotografie jen stěží dosažitelné. Díky dobré znalosti digitálního způsobu záznamu obrazu mladí autoři výrazně rozšířili své tvůrčí postupy v dokumentární fotografii, krajinářské fotografii a fotografickém zátiší,“ uvedla kurátorka výstavy Dominika Koblovská s tím, že fotografie nemají ambice seznámit diváky jen s pohledy na město, které láká industriální turisty do dané oblasti. Autoři se zaměřili i na civilizační a ekologické problémy, širší životní prostředí města i proces jeho utváření.

Výstava nazvaná Ostravská zákoutí bude zahájena v pondělí 16. ledna v 16 hodin v obřadní síni porubské radnice. Lidé si ji mohou prohlédnout do 30. března.