Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Svoz vánočního odpadu bude místy posílen

Poslední změna: Úterý 05.12.2017 12:33

Protože se o vánočních svátcích kontejnery plní rychleji než obvykle, OZO Ostrava bude odpad svážet nejen po oba volné vánoční dny, ale v některých lokalitách počítá i s posílením svozu.

Svoz vánočního odpadu bude místy posílen

Ilustrační foto: OZO Ostrava

 „O vánočních svátcích 25. a 26. prosince přijedou vozy pro odpad podle standardního harmonogramu jako kterékoliv jiné pondělí a úterý. V některých oblastech dokonce počítáme s posílením svozu, a to už i v předvánočním období a pak mezi Vánocemi a Novým rokem. K takovým místům patří zejména ostravská sídliště s vysokou hustotou obyvatelstva, a tedy i s větší produkcí odpadu,“ informovala Vladimíra Karasová ze společnosti OZO Ostrava

Kontejnery na sídlištích je o Vánocích třeba vyprazdňovat častěji i proto, že v prosinci odpad tradičně nabírá na objemu. „Zatímco v listopadu, kdy lidé před svátky uklízejí, máme statisticky podložen růst hmotnosti odpadu, v prosinci zaznamenáváme hlavně jeho objemový nárůst. Odpadu je prostě kvůli obalům z dárků a nadměrnému množství krabic objemově víc,“ upřesnila mluvčí. Doplnila také, že 25. a 26. prosince sice nebudou otevřeny sběrné dvory, ale v následujících dnech už budou k dispozici podle klasického harmonogramu. Zavřeny zůstanou pouze 1. ledna 2018. „V tento den výjimečně neodvážíme ani odpad. Svozy odpadu v prvním lednovém týdnu tedy budou posunuty o jeden den, což je podstatná informace zejména pro občany bydlící v rodinných domech,“ dodala Vladimíra Karasová.

Hned v pondělí po svátků Tří králů, tedy 8. ledna, začne OZO svážet také vánoční stromky. Od tohoto dne je mohou lidé odkládat vedle kontejnerových stanovišť na směsný odpad. Svoz bude pokračovat po čtyři týdny. Na ostravská sídliště přijede podle mluvčí společnosti OZO Vladimíry Karasové svozové auto pro stromečky na jedno místo celkem čtyřikrát. Svoz stromků se netýká obyvatel rodinných domů. Ti mohou jehličnany odkládat ve sběrných dvorech.

Svoz zeleně pokračuje i v zimních měsících. „Od začátku prosince do konce března budou bioodpady z hnědých popelnic sváženy jednou měsíčně. Informaci o zimních termínech svozu od nás dostala do schránky každá domácnost, která má svoz zeleně objednán, uveřejněny jsou i na našich webových stránkách. Společnost OZO Ostrava, která tuto službu v jiných obcích v zimních měsících standardně neposkytuje, tak už při zavádění bio popelnic vyšla vstříc požadavkům města,“ konstatuje Vladimíra Karasová s tím, že město zavedlo bezplatné přistavení jedné bio popelnice o objemu 240 l k trvale obydleným rodinným domům se zahrádkou a pravidelný svoz biologicky rozložitelného odpadu rostlinného původu v roce 2016. „Kapacitu bio popelnic v rámci městského systému i četnost jejich svozu stanovilo město. Pokud někomu z občanů kapacita nádoby na zeleň nedostačuje, má možnost zbylý odpad ze zahrádky odevzdávat bezplatně ve sběrných dvorech, nebo si objednat placenou službu, a OZO mu přistaví další nádoby na zeleň podle jeho potřeby,“ uzavírá Vladimíra Karasová.

 

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


Úřední hodiny »