Technické služby vyrábí i vlastní lavičky

11/4 2024

V Porubě bychom napočítali 90 hřišť pro děti různého věku. Na začátku jara procházejí revizní prohlídkou a zjišťuje se, jak se na jejich technickém stavu podepsalo zimní období. V případě nalezených závad u herních prvků, plotů, sportovního vybavení zjednávají nápravu pracovníci oddělení technických služeb Úřadu městského obvodu Poruba.

Technické služby vyrábí i vlastní lavičky

Zaměstnanci odboru technických služeb a zeleně přes zimu vyrobili čtyřicet nových laviček. Foto: Martin Otipka

„Postupně navěšujeme houpačky, které před zimou sundáváme. V jarních měsících plánujeme do pískovišť navážet písek,“ řekl místostarosta Richard Hanáčik s tím, že zaměstnanci technických služeb měli během zimního období napilno. Do centra jejich pozornosti se dostávaly zejména opravy mobiliáře a dopravních značek. A práce přibývá.

„V poslední době jsou poškození rozsáhlejší a rekonstrukce náročnější. V některých případech musíme lavičky odvézt do dílny technických služeb, kde jsou opraveny a poté vráceny na místo,“ sdělil Richard Hanáčik a zdůraznil, že nezůstalo pouze u renovační činnosti. Na řadu přišel i kreativní proces, který zahrnoval řezání, broušení, lakování a svařování.

„Během zimy naši zaměstnanci vyrobili čtyřicet laviček, které nyní umísťujeme po Porubě,“ doplnil Hanáčik.

Video z výroby laviček je zde.