Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Telečtí se poznali na lyžích

Poslední změna: Úterý 03.10.2017 07:41

Nynější přírodní památka Devět skal na Vysočině je jejich osudovým místem: tam se Irma s Václavem před více než padesáti lety při lyžování seznámili.

Telečtí se poznali na lyžích

Irma a Václav Telečtí slavili zlatou svatbu v zimní zahradě DPS Astra. Foto: Jana Janošcová

Brali se v roce 1967 v Olomouci a ve stejném roce se přistěhovali do Poruby. Nyní je jejich domovem Dům s pečovatelskou službou Astra. Tam také v sobotu 30. září oslavili svou zlatou svatbu.

Telečtí vychovali tři děti – Zdenku, Šárku a Václava. Těší se ze sedmi vnoučat – Markéty, Petry, Michala, Martiny, Kláry, Davida a Dušana – i pravnoučat. „Dokázali jste skloubit svou práci s péčí o rodinu a kromě toho si najít čas také na své zájmy a záliby a mít pochopení pro koníčky toho druhého,“ zaznělo v proslovu, který ke svatebčanům v sobotu pronesl místostarosta Petr Stachura. Pan Václav, který pracoval jako vychovatel v odborném učilišti Vítkovic, byl založený sportovně, miloval lyžování a fotbal. Doménou paní Irmy, ekonomky v Bytostavu, byly ruční práce, kultura nebo zahrádka. Těžká nemoc před časem pana Václava upoutala na invalidní vozík a paní Irma se o něho nyní obětavě stará.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


Úřední hodiny »