Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

V Pokladu se znovu začne pracovat

Poslední změna: Pátek 21.06.2019 12:31

Vítěz veřejné zakázky, společnost Poklad Z+G+R, dnes převzala staveniště a znovu zahájí rekonstrukci Domu kultury Poklad.

V Pokladu se znovu začne pracovat

Vizualizace: Platforma Architekti

Po devíti měsících od vyhlášení veřejné zakázky na nového realizátora tak mohou být obnoveny práce na modernizaci jediného porubského kulturního domu. „Budou probíhat následujících 83 týdnů a podle smlouvy přijdou na 355 milionů korun. Poklad se má veřejnosti otevřít v roce 2021,“ uvedla mluvčí Magistrátu města Ostravy Andrea Vojkovská.

 

Rekonstruován bude celý objekt kulturního domu včetně předprostorů. Opraveny budou přístupové komunikace a vysazena bude náhradní zeleň. Návštěvníkům v opraveném Pokladu bude k dispozici divadelní sál pro 420 lidí, společenský sál, malý divadelní sál pro 100 osob, cvičební sál, tři multifunkční učebny a dva salonky. Příjemným místem ke společenskému setkávání a osvěžení bude restaurace s terasou a klubovým prostorem a chybět nebude ani minikino pro přibližně 60 lidí.

„Po dvou letech od vypovězení smlouvy s předchozím realizátorem, ukončení veřejné zakázky na nového a také po naplnění všech lhůt včetně těch pro odvolání, můžeme znovu zahájit práce na obnově porubského kulturního domu. Součástí této veřejné zakázky není vybavení interiérů, na které vyhlásíme samostatnou soutěž. O postupu stavebních prací budeme veřejnost pravidelně informovat,“ řekla náměstkyně primátora pro investice Zuzana Bajgarová.

Rada města Ostravy rozhodla o výběru dodavatele a uzavření smlouvy o dílo na realizaci stavby 9. dubna. Cena vybraného dodavatele je 354,986 milionu korun a byla nejnižší z osmi nabídek. Rekonstrukci bude financovat společnost Akord & Poklad.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


ID datové schránky: xpkbv55


Úřední hodiny »