Vánoční jarmark začne 1. prosince

27/11 2023

Porubský vánoční jarmark se letos bude konat od 1. do 21. prosince na Alšově náměstí. Oficiálně bude zahájen první adventní neděli rozsvícením vánočního stromu.

Vánoční jarmark začne 1. prosince

Ilustrační foto: Jiří Birke

Stánky s vánočním zbožím se otevřou v pátek 1. prosince dopoledne, program vánočního jarmarku začne odpoledne v neděli 3. prosince.

Zvonečkový průvod s anděli
„Program zahájíme zvonečkovým průvodem s anděli, kteří malé i velké přivedou z prostranství u kruhového objezdu na Hlavní třídě na Alšovo náměstí, kde společně s dětmi rozsvítíme vánoční strom. Věřím, že si to užijeme stejně jako loni, kdy jsme průvod uspořádali poprvé,“ uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová a doplnila, že nebudou chybět ani další oblíbené akce vánočního jarmarku.

Ježíškova pošta
Ve dnech 5., 7., 10., 12., 14., 17. a 20. prosince bude ve středovém pásu Hlavní třídy razítkovat dopisy pro Ježíška pošťák Štěpán. Připraveny budou workshopy, zimní kino pro děti, dřevěná dílna, vystoupení dětí z porubských škol i regionálních kapel. K vidění bude také dřevěný betlém uměleckého řezbáře Jiřího Halouzky.

Česko zpívá koledy
Celorepubliková akce Česko zpívá koledy se uskuteční 13. prosince. Tentokrát na Alšově náměstí vystoupí ostravská zpěvačka Elis Mraz se sborem Wichterlova gymnázia.

Srdce pro Porubu

Už několik let je vánoční jarmark spojen s charitativní sbírkou. Den se Srdcem pro Porubu bude 15. prosince a na návštěvníky čeká Punč se starostkou, vystoupení Anežky Hruškové a projížďka vánočním vláčkem. „V posledních letech jsme se mohli přesvědčit, že Porubané mají srdce na pravém místě a jsou ochotní pomáhat těm, kteří se bez pomoci neobejdou. Jen v letošním roce jsme díky sbírce mohli zaplatit elektrický vozík šestnáctiletému Míšovi a přispět na rehabilitace dalším dvěma chlapcům. Moc děkuji všem, kteří přispěli. Věřím, že i během vánoční akce vybereme dostatek peněz, abychom mohli podpořit čtrnáctiletou Aničku,“ řekla starostka Lucie Baránková Vilamová.

Program vánočního jarmarku zde

logo