Z ulic Poruby mizí nepojízdné automobily

26/6 2020

V červnu nechal městský obvod Poruba odtáhnout z ulic několik autovraků. A další budou následovat.

Z ulic Poruby mizí nepojízdné automobily

Z ulic Poruby začínají mizet vraky aut. Foto: Martin Otipka

Autovraky v ulicích. To je téma, které dlouho iritovalo každého, kdo projížděl Porubou a marně hledal volné parkovací místo. Mnohá stání zabírala právě nepojízdná vozidla. Ovšem zákon mluvil jasně a ještě před několika měsíci šlo bez problémů odtáhnout snad jen automobil, kterému chyběl motor. Situace se naštěstí změnila a Poruba toho hned využila.

„Obce dlouho volaly po změně legislativy, která by odtah vraků zjednodušila. Jsem rád, že zákonodárci nás vyslyšeli a od dubna platí novela zákona o pozemních komunikacích, která nám umožňuje vyčistit ulice. Rozhodli jsme se toho maximálně využít. V červnu jsme odtáhli první vraky, další budou následovat,“ uvedl místostarosta Miroslav Otisk.

Novela zákona se týká nepojízdných vozidel, která mají minimálně šest měsíců prošlou technickou kontrolu. Vlastníci takových aut mají dva měsíce na nápravu. Jestliže si ji za tu dobu neobnoví, může být auto odtaženo na záchytné parkoviště. Pokud se tam k němu do měsíce nikdo nepřihlásí, může být prodáno nebo zlikvidováno.

„Naši zaměstnanci opětovně procházejí ulice a hledají další auta, která na parkovištích nemají co dělat. Podněty dostáváme například i od strážníků. Všechny poctivě prověřujeme. Když splňují zákonné podmínky, okamžitě vypisujeme výzvy, abychom se jich co nejdříve zbavili,“ dodal místostarosta Miroslav Otisk.