Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Žáci-plavci z KPS Ostrava přivezli mistrovské tituly

Poslední změna: Středa 04.07.2018 17:17

V posledním červnovém týdnu proběhla Mistrovství ČR v plavání žactva.

Žáci-plavci z KPS Ostrava přivezli mistrovské tituly

Foto: KPS Ostrava

Nejúspěšnějším plavcem Klubu plaveckých sportů (KPS) Ostrava, jehož domovským bazénem je porubská Sareza, se stal Jakub Krischke. Podařilo se mu vybojovat pět zlatých a jednu stříbrnou medaili. „Nejen on, ale i všech ostatních dvanáct plavců dokázalo na vrcholných závodech zaplavat takřka ve všech disciplínách své nejlepší osobní časy,“ uvedl trenér KPS Jan Pala.
V Plzni byla největším překvapením dvě medailová umístění Milana Semery, který vybojoval stříbrnou medaili v disciplíně 400 m volný způsob a bronzovou v závodě na 200 m znak. „Páté místo Petra Brtvy v disciplíně 50 m volný způsob bylo také příjemným překvapením, protože Petr se účastnil svého prvního mistrovství,“ doplnil Jan Pala.

V Českých Budějovicích pak závodilo 14leté žactvo. Tohoto mistrovství se zúčastnili čtyři plavci. Mezi nejlepší pětici ů se zařadil David Slavík 4. místem na 200 m volný způsob, 5. místo obsadil na sprinterský závod 50 m volný způsob. Poslední mu byla disciplína 100 m volný způsob, v níž zaplaval výborný čas a obsadil 5. místo. Velmi úspěšným plavcem byl také Marek Gavenda. Nejlepší výkon zaplaval na 400 m volný způsob VZ a 5. místo bylo velkým překvapením. Další závod, 400 m polohový závod, byla zaplavána ve velkém osobním rekordu a Markovi patřilo 6. místo. Dále čtveřice kluků vybojovala 4. místo v kraulové štafetě 4x 50 metrů.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


Úřední hodiny »