Základní škola Aleše Hrdličky je kvůli Covidu-19 uzavřena

7/9 2020

Základní škola Aleše Hrdličky je na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Jeden ze zaměstnanců byl pozitivně testován na koronavirus, další mají nařízenou karanténu.

Základní škola Aleše Hrdličky je kvůli Covidu-19 uzavřena

Zdroj: mapy.cz

V neděli 6. září v odpoledních hodinách byla ředitelka Základní školy na ulici Aleše Hrdličky informována o pozitivním testu na koronavirus jednoho ze zaměstnanců. Do karantény muselo okamžitě nastoupit šestačtyřicet pedagogických pracovníků. Z důvodu nedostatku učitelů není ředitelka schopná zajistit provoz školy, která musí být na nezbytně nutnou dobu uzavřena.

„Celou situaci konzultujeme se školou, která postupuje přesně podle manuálu ministerstva školství. Poskytujeme maximální součinnost, aby se situace co nejdříve vyřešila a děti se mohly vrátit do školy,“ uvedl místostarosta Poruby Martin Tomášek.

Ředitelka školy okamžitě informovala rodiče. „Bez jakéhokoli prodlení byly veškeré informace předány zákonným zástupcům dětí. A to e-mailem a přes aplikaci Bakalář. Rodiče, kteří nepotvrdili přijetí zprávy, byli kontaktováni telefonicky, v některých případech i osobně. Ačkoli vedení školy dostalo informaci v neděli odpoledne, udělalo maximum, aby se dostala ke všem. Všechny rodiče bych chtěl požádat, aby pozorně sledovali veškeré informační kanály školy, kde naleznou aktuální informace,“ dodal místostarosta Martin Tomášek.