Žánrová pestrost Festivalu v ulicích obohatí Porubany i návštěvníky obvodu

4/6 2024

Hlavní třída a okolí se opět stanou kulturním rájem s řadou pozoruhodných vystoupení. Už potřetí se Festival v ulicích uskuteční v Porubě.

Žánrová pestrost Festivalu v ulicích obohatí Porubany i návštěvníky obvodu

Festival v ulicích nabídne zábavu pro všechny. Foto: Jiří Birke

Gejzíry multižánrové hudby, taneční ekvilibristiky, dechberoucích akrobatických nebo žonglérských triků i vkusné pouliční pantomimy vytrysknou 21. a 22. června. Hlavní třída a přilehlé dvory zažijí dva dny neopakovatelné zábavy.

„Festival v ulicích je svým pojetím ojedinělou akcí. Jsme rádi, že ji navštěvují Porubané, ale dojíždějí k nám i lidé z nejrůznějších krajů Česka. Mezi návštěvníky je i řada cizinců, především z Polska. Všichni díky tomu mohou poznávat krásy obvodu a prožít u nás jedinečné chvíle,“ řekla starostka Lucie Baránková Vilamová.

 Pro všechny generace

Pestrý program, který umožní překračovat kulturní hranice, se odehraje na osmi scénách. Představí se mimo jiné argentinský klaun, japonští akrobaté, německá provazochodkyně, italský novocirkusový performer, francouzsko-španělské taneční duo nebo indičtí tanečníci v tradičních maskách. Prostor na nároží u Galerie Dukla dostanou lokální hudební buskeři. Připraven je také steampunkový průvod.

V design zóně se návštěvníci akce seznámí s produkty místních tvůrců a rovněž své výrobky předvedou někteří letošní účastníci pop-up expozice Sdílko Poruba. K dětskému veselí přispěje jarmark. Divadlo Ententýky nachystá pro děti pohádky, kde bude hrát hlavní roli moudrost Myšky Klárky a Veverky Terky. „Příchozí se mohou zapojit do workshopů, soutěží a sportovních aktivit a rovněž budou představeny novinky ze světa společenských her. Chybět nebude ani bohatá gastro zóna,“ sdělila ředitelka Festivalu v ulicích Petra Hradilová.

 Atraktivní zakončení

Oba festivalové dny zakončí u kruhového objezdu atraktivní ohňové show v podání maďarských uskupení Firebirds a Flame Flowers. „Festival má kulturní i společenský přesah. Je totiž místem, kde se potkávají nejen děti, dospělí a senioři, ale také lidé z mnoha zemí, což přispívá ke vzájemnému obohacování a sblížení různých kultur,“ doplnila Lucie Baránková Vilamová.

Důležitou součástí akce je přehlídka současné world music, jazzu i alternativy Czech Music Crossroads, kterou bude od 20. června hostit Dům kultury Poklad. Vstup na festival je zdarma. Podrobnější informace jsou uvedeny na webové stránce artandlifeostrava.cz.