Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Zažijte Porubu jinak – v září u Oblouku

Poslední změna: Úterý 10.07.2018 12:40

Cílem sousedské slavnosti Zažít Ostravu jinak, která se každoročně koná třetí víkend v září, je oživení veřejného prostoru, kdy lidé a místní organizace spolupracují a představují své nápady, dovednosti a schopnosti. Letos se jejich organizace v Porubě u Oblouku ujalo Komunitní centrum Makovice.

Zažijte Porubu jinak – v září u Oblouku

Na sousedské slavnosti mohou lidé prezentovat své aktivity. Foto: ÚMOb Poruba

„Program se stále vyvíjí, zapojují se další jednotlivci, organizace a spolky. Mohu zmínit například účast domu dětí a mládeže, který připraví program pro děti, čajovny U čajového skřítka, zaposlouchat se budeme moci do písní šansoniérky Sylvie Bee. Taneční studio Sundara a taneční škola Štefi připraví taneční workshopy, ke koupi budou voňavá domácí mýdla a kosmetika, výrobky ze dřeva nebo drátěné výrobky,“ vyjmenovala dosud přihlášené účastníky akce Hana Stachová z centra Makovice. Zároveň podle ní rádi podpoří aktivity a projekty chránící životní prostředí. „Na slavnostech bude například stánek s udržitelnou módou nebo šitými hygienickými pomůckami,“ prozradila.

Zapojit se může opravdu každý. „Stačí vzít deku a uspořádat pro ostatní piknik, připravit hru pro děti nebo pozvat na slavnosti souseda, který žije sám,“ doplnila Hana Stachová.

Sousedská slavnost Zažít Ostravu jinak se letos bude konat 15. září od 14 hodin v ulici U Oblouku. Každý, kdo má zájem se prezentovat, se může přihlásit na elektronické adrese makovice@makoviceporuba.cz nebo na tel. č. 732 546 261.
Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 480 111


Úřad městského obvodu Poruba
Klimkovická 55/28
708 56 Ostrava-Poruba


Úřední hodiny »