Zažijte s námi Porubu jinak. V sobotu 16. září v Zámeckém parku

12/9 2023

Třetí zářijová sobota již tradičně patří sousedské slavnosti, jejíž náplň vytvářejí sami obyvatelé a místní organizace. Letos se potřetí sejdeme v Zámeckém parku a jeho okolí.

Zažijte s námi Porubu jinak. V sobotu 16. září v Zámeckém parku

Sousedská slavnost se bude v Zámeckém parku konat už potřetí. Foto: Jiří Birke

Sousedská slavnost Zažít Porubu jinak nabídne návštěvníkům 16. září od 13 hodin nejrůznější kreativní dílny, soutěže, zajímavosti z historie radnice i původní obce, oblíbenou gastro zónu a soutěž ve vaření kotlíkového guláše. Výtěžek z jeho prodeje bude stejně jako v předchozích ročnících věnován charitativní sbírce Srdce pro Porubu. Tentokrát půjdou vybrané peníze na speciální rehabilitace pro pětiletého Alexe, který trpí Angelmanovým syndromem.

Program slavnosti bude opět bohatý. „Ukázky ze své činnosti předvedou zástupci Střediska volného času Korunka, Českého rybářského svazu nebo Tělocvičené jednoty Sokol Poruba. Kromě soutěží a kreativního tvoření se návštěvníci akce seznámí se zvířátky z farmy Bludička, pro děti je připraveno malování na obličej, na rybníku se zájemci mohou projet na lodičkách, před radnicí bude zaparkováno jedno z vozidel dopravního podniku a představíme zde také projekty obvodu, na kterých se nyní pracuje nebo se připravují,“ zve za organizátory Lucie Cholevová z porubské radnice a dodává, že na nádvoří Zámku Poruba vystoupí porubské spolky a v 18.30 hodin stand-up comedy HumorOva.

Akci pořádá městský obvod Poruba se spolkem Swanky za podpory Moravskoslezského kraje. 

Program zde 

logo MSK

Projekt Podpora místní Agendy 21 – udržitelný a komunitní život III. v Porubě byl podpořen z rozpočtu MSK v rámci dotačního programu Podpora dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje a místní Agendy 21.