Pomozte nám vybrat člověka, kterému ze sbírky Srdce pro Porubu přispějeme příště

28/1 2020

Víte o někom, kdo trvale žije v Porubě, potřeboval by pomoci a dary Porubanů by mu ulehčily v obtížné životní situaci? Dejte nám o něm vědět.

Pomozte nám vybrat člověka, kterému ze sbírky Srdce pro Porubu přispějeme příště

David Cviček už má díky vám vozík. Komu dalšímu společně pomůžeme? Foto: Jiří Birke

Na transparentním účtu veřejné sbírky Srdce pro Porubu se sešel dostatek prostředků nejen na speciální vozík za kolo pro dvanáctiletého Davida, ale také finance, které jsou třeba na příspěvek pro dalšího příjemce – Tomáška Boháče. Šestiletému chlapci byla v roce 2015 diagnostikována dětská mozková obrna. Aby se jeho zdravotní stav zlepšil, rodiče s ním cvičí podle Vojtovy metody a Bobath konceptu. Velmi dobře reaguje také na hipoterapii (metoda využívající jako pomůcku speciálně připraveného koně, konkrétně pohybu jeho hřbetu v kroku, který stimuluje všechny úrovně centrální nervové soustavy klienta). A právě na další cykly této pojišťovnou nehrazené terapie v Centru hiporehabilitace Mirákl chceme Boháčovým přispět.

Jak již dříve uvedla starostka Lucie Baránková Vilamová, sbírka je ideální způsob, jak pomoci někomu z nás, někomu z komunity, ve které žijeme. Nyní se tak otevírá možnost pro další potenciální příjemce. Víte-li o někom, kdo trvale žije v Porubě, potřeboval by pomoci a dary Porubanů by mu ulehčily v obtížné životní situaci, dejte nám o něm vědět. Příběh člověka, kterého navrhujete (ten však musí s nominací souhlasit a svolit k předání kontaktů!), můžete zaslat na adresu Úřad městského obvodu Poruba, Klimkovická 55/28, 708 56 Ostrava-Poruba nebo e-mailem na adresu redakce@moporuba.cz. Návrhy budou předloženy k posouzení komisi pro sociální a bytovou politiku, která doporučí další potenciální příjemce Radě městského obvodu Poruba.

Budeme rádi, když společně pomůžeme dalším Porubanům. Přispět můžete do pokladničky v Informačním centru Poruba na Hlavní třídě 583/105 nebo na transparentní účet 0500063622/0800, kde uvidíte i aktuální stav vybraných peněz.