Třetí česko-polský workshop přinesl návrhy řešení systému parkování

Městský obvod Poruba i město Racibórz se dlouhodobě potýkají s nedostatkem parkovacích míst. Návrhy, jak tento problém v obou městech vyřešit, byly prezentovány 30. července na třetím společném workshopu v Porubě.

Třetí česko-polský workshop přinesl návrhy řešení systému parkování

Cílem projektu PARKING CZ-PL, PARKING PL-CZ, jehož je workshop součástí, je navýšit kapacitu míst pro automobily a ulevit přetíženým lokalitám. „Nepříznivou situaci ve statické dopravě by podle studie řešení parkování mohla vyřešit např. zavedení časově omezených stání, vytvoření nových parkovacích míst na komunikacích a stávajících parkovištích či vybudování hromadných parkovacích objektů. Díky těmto úpravám by mohl počet stání vzrůst minimálně o třináct set míst,“ uvedl vedoucí Odboru technického a provozního ÚMOb Poruba Jan Cieslar. „ Při zvýšení počtu parkovacích stání budeme brát ohled na specifika jednotlivých obvodů Poruby a na to, aby nedocházelo k zásahům do zeleně,“ doplnil Cieslar s tím, že navýšení míst bude mít pozitivní vliv na životní prostředí. Možnost parkování v blízkosti bydliště sníží emise výfukových plynů, které vozidla při hledání volného parkovacího místa produkují.

Statutární město Ostrava – městský obvod Poruba a polské město Racibórz získaly na projekt PARKING CZ-PL, PARKING PL-CZ dotaci z Fondu mikroprojektů Euroregionu Silesia Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013. Maximální výše dotace je 29 999,90 euro, tj. 85 procent celkových nákladů.  

 

logo