Závodníci běželi mrazivou Porubou

29/12 2014

I přes nepřízeň počasí se na druhý svátek vánoční na start patnáctikilometrového závodu Porubou postavilo 152 běžců z České republiky a Velké Británie. Nejstaršímu účastníkovi Štěpánského běhu Porubou bylo devětasedmdesát, nejmladším čtrnáct let.

Sedmatřicátý ročník závodu ulicemi Poruby připravila TJ Liga 100 Ostrava. „Trať byla místy zledovatělá, zasněžená a později mokrá. Proto letos nedovolila závodníkům dosáhnout rekordních časů. Ale do cíle doběhli všichni startující,“ uvedl jeden z organizátorů závodu Jaromír Horák.

Vítězem štěpánského běhu Porubou se stal držitel traťového rekordu z roku 2013 Aleš Miko z SSK Vítkovice. Kvůli špatnému počasí však loňský výkon (43:08 min) nezopakoval a trať uběhl za 46:39 minut. Druhý skončil Pavel Michna ze Slezanu Frýdek-Místek s časem 48:45 minut a třetí Michal Stanovský z SSK Vítkovice, jenž zdolal trať za 50:20 minut. V kategorii žen zvítězila Šárka Macháčková s časem 51:52 minut.

Další akcí, kterou TJ Liga 100 Ostrava pořádá, je Novoroční pochod na trase Poruba–Zátiší. Uskuteční se 1. ledna a je určen milovníkům zimní turistiky i těm, kteří hodlají uvítat Nový rok 2015 sportovním výkonem. Start je průběžně mezi 8:30 a 10:00 hodin u smyčky tramvají v Porubě, cíl v restauraci u Tondy, kde účastníci dostanou horký čaj, pamětní diplom a dárek od TJ Liga 100 Ostrava.