Alternativou dnů otevřených dveří se stanou videa

6/1 2021

V Porubě sídlí dvanáct středních škol. A jelikož městský obvod podporuje spolupráci mezi jednotlivými vzdělávacími stupni, je i v jeho zájmu, aby porubské děti přemýšlely o návštěvě těchto škol. Proto finančně i organizačně podpořil vznik propagačních videí, která letos nahradí dny otevřených dveří.

Alternativou dnů otevřených dveří se stanou videa

Porubskými středními školami provádí Patrik Kříž.

Žáky devátých tříd v nejbližších týdnech čeká nejdůležitější rozhodnutí jejich dosavadního života. Budou si volit střední školu, a do jisté míry tak rozhodovat o svém budoucím povolání. Kvůli covidu mají situaci mnohem komplikovanější než jejich předchůdci. Školy nemohou zvát budoucí studenty na dny otevřených dveří, kde by si je mohli prohlédnout a zjistit, co nabízejí. S pomocí přišel městský obvod Poruba.

„Porubské střední školy nabízejí širokou paletu oborů a mají velmi dobrou pověst. Jsme rádi, že působí na území obvodu, a i když nejsme s výjimkou Waldorfu jejich zřizovatelem, chceme je podpořit a představit je nejenom porubským žákům. Na podzim jsme zorganizovali veletrh porubských středních škol s názvem Tvoje škola je hned za rohem. A teď, když nemohou pořádat dny otevřených dveří, jsme jim finančně i personálně pomohli natočit videa, ve kterých se mohou svým budoucím studentům představit. Věříme, že tím pomůžeme deváťákům i jejich rodičům při volbě dalšího studia,“ uvedl místostarosta Martin Tomášek.

Videa mohou školy libovolně využívat ke své propagaci. Zveřejňována budou postupně od 6. ledna na sociálních sítích městského obvodu, na Facebooku i YouTube. „Pořadí, v jakém budou videa zveřejňována, jsme vylosovali. Každý všední den se uskuteční jedna premiéra,“ zve možné zájemce Martin Tomášek.

Autoři projektu: režie: Roman Švejda, kamera: Marek Sklář, moderátor: Patrik Kříž