Poruba vydražila první autovraky

11/10 2021

Městský obvod Poruba se jako první v Ostravě odhodlal k dražbě autovraků. Ta je totiž ze zákona nezbytnou podmínkou, bez které se nelze nepojízdných aut zbavit. Aukce byla úspěšná, další budou následovat.

Poruba vydražila první autovraky

Jeden z vydražených autovraků. Foto: ÚMOb Poruba

Vyvolávací cena šesti autovraků byla 2500 korun. Po více než čtyřiceti minutách příhozů se vyšplhala na 20 600 korun. A to znamená, že první dražba nepojízdných vozidel, která se v Ostravě uskutečnila, skončila úspěchem. Prvních šest vozů definitivně opustilo Porubu, další budou brzy následovat. Poruba totiž bude v aukcích pokračovat i v dalších měsících.

A proč městský obvod autovraky draží a rovnou je nelikviduje? Podle zákona o pozemních komunikacích je totiž aukce nezbytnou podmínkou, která musí předcházet likvidaci vozidel. Poruba je prvním ostravským obvodem, který dražbu zorganizoval. Zatím se do ní pustilo jen několik měst v Česku.

Elektronická aukce začala v pátek 8. října ve 14 hodin a skončila o tři čtvrtě hodiny později. Dražilo se šest vozů: Nissan Almera, Mazda 323 a čtyři Škody Felicie. Podrobnosti o průběhu dražby najdou zájemci zde.

V Porubě bylo několik desítek nepojízdných vozidel, pár jich tam stále zůstává. Nejdříve je totiž nutné vyzvat majitele k odstranění a to nějakou dobu trvá. Nepojízdná vozidla hlásí nejčastěji sami Porubané a strážníci, aktivně je vyhledávají i zaměstnanci úřadu městského obvodu Poruba. „Chtěli bychom lidi poprosit, aby k hlášení využívali webovou stránku města cistaova.ostrava.cz. Tam mohou hlásit nejenom vraky, ale jakékoli závady a nedostatky ve veřejném prostoru. Má to řadu výhod. Jejich podněty se shromažďují na jednom místě a jsou anonymní. Jsou předány rovnou konkrétnímu zaměstnanci k řešení a oznamovatel si může kdykoli zkontrolovat, jak se jeho podnět řeší,“ dodal místostarosta Miroslav Otisk.