Centra volného času

Centra volného času (CVČ) na ulicích O. Jeremiáše a Vietnamské, která provozuje městský obvod Poruba, slouží celoročně k uspokojování poptávky veřejnosti po volnočasovém vyžití. Tato zařízení patří k zařízením, která významnou měrou přispívají k prevenci kriminality dětí a mládeže.

Vnitřní prostory center nabízejí všem generacím kulturní i sportovní vyžití. V Centru volného času na Vietnamské ulici je k dispozici stolní tenis, stolní fotbal, kulečník či společenské hry, zájmová sdružení a spolky mohou využívat klubovny včetně tělocvičny. Návštěvníci mohou také navštívit dětský koutek vybavený hračkami a  interaktivními prvky či místnost ke společenským hrám, kde je možnost zapůjčit si Lego kostky.

Pravidelně se zde pořádají různé sportovní turnaje, společenské aktivity pro veřejnost, tvůrčí dílny, divadelní představení pro děti, zábavné pořady a odpoledne pro rodiče s dětmi, workshopy pro ženy a dívky, tematické přednášky, amatérské divadlo a jiné. Prostory centra využívá městský obvod k pořádání významných společenských akcí, mezi něž patří například oceňování nejlepších žáků porubských základních a středních škol.

Centru volného času na ulici O. Jeremiáše je možné využít stolní tenis, stolní fotbal, kulečník, šipky či společenské hry. Pravidelně se zde pořádají sportovní turnaje, soutěžní odpoledne a tvůrčí dílny. V době letních prázdnin se zde koná příměstský tábor pořádaný městským obvodem.

Venkovní prostory obou center jsou za příznivých klimatických podmínek vhodné k aktivnímu odpočinku. Zájemci si zde mohou zacvičit v posilovně v přírodě, zahrát si ruské kuželky, stolní tenis, basketbal na víceúčelových hřištích nebo využít různé herní prvky pro děti a pískoviště pro nejmenší. Příjemné posezení v altánku s možností grilování lze využít v areálu CVČ O. Jeremiáše.

Informaci o akcích i samotných centrech zájemci najdou na facebookovém profilu www.facebook.com/cvc1541.

 

Kontakty

Centrum volného času, Vietnamská 1541
tel. č. 599 480 555; e-mail cvcvietnamska@moporuba.cz

Centrum volného času, O. Jeremiáše 1985
tel. č. 599 480 556, e-mail cvcojeremiase@moporuba.cz

Uživatelské jméno na facebooku: @cvc1541 

Provozní řád CVČ Vietnamská zde

Provozní řád dětského koutku CVČ Vietnamská zde

Provozní řád CVČ O. Jeremiáše zde

Zásady pro pronájmy místností zde